لینک-سازی-چندگرهی-یا-tiered-Link-Building.jpg

در مقاله قبلی لینک سازی چند مرحله ای را تعریف و توضیح دادیم حالا به فواید آن می پردازیم.

فواید:

لینک های مرحله یک ، مانند محافظ برای سایت در مقابل لینک های دیگر عمل می کنند و احتمال پنالتی شدن سایت اصلی را کاهش می دهند.  به عنوان مثال اگر لینک هایی که به لینک مرحله یک داده شده و یکی از این لینک ها پنالتی شود کار بسیار ساده تر خواهد و تنها با قطع ارتباط آن لینک با سایت اصلی می توان سایت اصلی را از پنالتی محافظت کرد.

لینک های مرحله 2 که تعداد زیادی لینک به آنها متصل هستند کاندیدایی مناسب تری برای پنالتی هستند.  مثلا اگر از شبکه وبلاگی برای لینک سازی مرحله دو کمک بگیریم در صورتی که گوگل این شبکه وبلاگی را کشف کند لینک های مرحله یک و نه سایت اصلی پنالتی می شود. 

ضرر:

لینک سازی چند مرحله ای یک روش کلاه سیاه محسوب می شود . طبق قوانین گوگل تمام لینک های که برای سایت ساخته می شود باید به صورت طبیعی باشد در غیر این صورت هر لینکی که توسط خود وبمستر برای سایت ساخته شود جز این روش است. 

با توجه به اینکه الگوریتم های گوگل همیشه در حال پیشرفت است و خود گوگل نیز حساسیت بالایی نسبت به لینک سازی دارد ممکن است در آینده توانایی این که تمام سایت های درگیر در این سیستم لینک سازی را کشف و تمام آنها را یکجا جریمه کند پیدا کند. اتفاقی که برای شبکه های وبلاگی افتاد. 

نکات مهم لینک سازی چند مرحله ای در این مقاله گفته شده است.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *