importent-digital-marketing-and-internert-marketing

بازاریابان انتظار دارند که شرکت ها در مقایسه با تبلیغات سنتی، پول بیشتری را برای تبلیغات دیجیتالی و اجرای روش های نوین تبلیغات اینترنتی خرج کنند.

به دلیل اهمیت روش های تبلیغات اینترنتی لازم است بدانیم که چرا تبلیغات آنلاین اینقدر محبوب شده اند و رایج ترین انواع آن شامل چه مواردی می شود.

روش های تبلیغات اینترنتی به صورت ابزارهای بازاریابی موتورهای جستجوگر، بازاریابی ایمیلی، تبلیغات رسانه های اجتماعی، تبلیغات نمایشی، تبلیغات بومی و موارد دیگر معرفی می شود.

چرا روش های تبلیغات اینترنتی مهم است؟

  1. این امکان را به شما می دهد تا با مخاطبان خود، ارتباط مؤثر برقرار کنید
  2. قابل اندازه گیری، سنجش و ارزیابی است
  3. ترافیک را به وب سایت هدایت می کند
  4. پوشش دهی آسان در سطح جهانی
  5. مقرون به صرفه برای هر بودجه
  6. امکان هدف گذاری را دارد
  7. بازاریابی را فعال می کند

در ادامه مطلب با تک تک این موارد، بیشتر آشنا می شویم.

١. پوشش دهی آسان در سطح جهانی

امروزه مردم این عادت را دارند که از طریق موتورهای جستجو مانند Google ، Bing و …. اطلاعاتی درباره محصولات و خدمات جستجو کنند.

روش های تبلیغات اینترنتی، بهترین ابزار برای نشان دادن فعالیت های شما به بیش از ۴ میلیارد کاربر وب در سراسر جهان است. به راحتی می توانید از طریق اینترنت، کل دنیا را هدف قرار دهید.

٢. مقرون به صرفه برای هر بودجه

طبق گفته برخی از کارشناسان بازاریابی، حداقل هزینه برای دستیابی به حدود ٢۰۰۰ مخاطب در روش های تبلیغات اینترنتی، سه برابر ارزانتر از روش های تبلیغات سنتی است.

هر شرکتی از یک تجارت کوچک تا یک شرکت بزرگ می تواند از روش تبلیغات در اینترنت استفاده کند و از منابع مالی خود نهایت استفاده را ببرد.

٣. ترافیک را به وب سایت هدایت می کند

هرچه بازدید کننده بیشتری در سایت داشته باشید، مشتریان بالقوه بیشتری نیز در اختیار شما قرار می گیرد و این منجر به افزایش فروش خواهد شد.

اجرای روش های تبلیغات اینترنتی با هدف جلب توجه کاربران و هدایت آنها به وب سایت شما انجام می شود.

پیشنهادهای نمایش داده شده در روش های نوین تبلیغات اینترنتی باید حس کنجکاوی را برانگیزد و دلایل خوبی برای کلیک از طریق سایت شما ایجاد کند.

۴. امکان هدف گذاری را می دهد

بر خلاف رسانه های سنتی بازاریابی که بدون فیلتر کردن برای همه تبلیغ می کند، روش های تبلیغات اینترنتی این پیام را برای مخاطبان مشخصی هدف گذاری می کند؛ افرادی که به احتمال زیاد به مشتری تبدیل می شوند. به عنوان مثال، یک شرکت تجهیزات مسافرتی ممکن است از تبلیغات رسانه های اجتماعی برای تبلیغات به کاربرانی که علاقه مند به سفر هستند، استفاده کند.

۵. بازاریابی را فعال می کند

روش های تبلیغات اینترنتی بهترین ابزار برای اجرای بازاریابی به شیوه های مختلف است. بسته به اینکه حوزه فعالیت شما چیست، می توانید از روش های نوین تبلیغات اینترنتی استفاده کنید. به این ترتیب، امکان معرفی تعداد بیشتری محصولات و خدمات برای مخاطبان در مقیاس وسیع تری فراهم خواهد بود. به طور مثال، بازاریابی لوازم خانگی در فروشگاه اینترنتی، از طریق بنرهای ثابت و متحرک در وبسایت ها انجام می گیرد که نمایی جذاب داشته مشتری را به خرید تشویق می کند.

۶. به شما امکان می دهد تا با مخاطبان خود ارتباط مؤثری برقرار کنید

انواع روش های تبلیغات اینترنتی و روش های نوین تبلیغات در اینترنت به شما کمک می کنند تا در زمان مناسب و در مکان مناسب برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود، ظاهر شوید. اگر صاحب یک فروشگاه مواد غذایی و مواد ارگانیک هستید، از بسترهای اجتماعی مانند Instagram و Pinterest برای نمایش محصولات خود استفاده کنید. برای به اشتراک گذاشتن اخبار و ایجاد روابط طولانی مدت با مخاطبان خود، از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید. با ترکیب کردن انواع روش تبلیغات در اینترنت می توانید نشان دهید که شرکت شما همیشه فعال است و آماده ارائه خدمات می باشد.

٧. قابل اندازه گیری، سنجش و ارزیابی است

استفاده از استراتژی های روش های تبلیغات اینترنتی، بر خلاف بازاریابی آفلاین، روشی است که می توانید دقیقاً بازده بازاریابی اینترنتی خود را با سیستم عامل های وب آنالیتیک مانند Google Analytics پیگیری کنید.

بدون شک روش های تبلیغات در اینترنتی، روشی سریع، انعطاف پذیر و قابل اندازه گیری است که می تواند پیام های بازاریابی شما را برای مردم در سراسر وب، منتقل کند. بهترین روش تبلیغات در اینترنت، روشی است که بتواند یک کسب و کار را بهتر معرفی کند و در ادامه، فروش و سودآوری را افزایش دهد.

در یک مقاله به صورت مفصل راجب انواع روشهای نوین تبلیغاتی حرف زدیم می تونید به این نوشته مراجعه نمایید.


2 پاسخ به “اهمیت تبلیغات نوین اینترنتی در کسب و کارها”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *